Wyposażenie pokoju hotelowym bezpośrednio wpływa na ocenę hotelu ze strony gości hotelowych. Warto z tego powodu zadbać, by w hotelach znajdowało się niezbędne wyposażenie, które zostało wskazane w ofercie hotelu. Nie bez znaczenia jest, by wyposażenie pokoju hotelowego było również w dobrym stanie oraz by estetycznie się prezentowało.

Nawet drobne elementy wyposażenia pokojów hotelowych mogą wpływać na sposób postrzegania hotelu przez klientów. Warto z tego powodu zadbać o wybranie estetycznie prezentujących się, dobrej jakości ręczników hotelowych. Wielu gości hotelowych zainteresowanych jest korzystaniem z ręczników hotelowych, gdyż pozwala to ograniczyć miejsce w bagażu. Dodatkowo dla hotelu ręczniki hotelowe mogą być doskonałą reklamą oraz wizytówką.

Czym kierować się przy wyborze ręczników hotelowych?

Wybierając ręczniki hotelowe niezbędne jest kierowanie się takimi cechami jak gramatura materiału czy skład surowcowy. Jeśli chce się pozyskać ręczniki, które będą się elegancko prezentowały nawet po praniu trzeba postawić na gramaturę ręczników ponad pięćset pięćdziesiąt. Wówczas ręczniki będą grubsze, a po praniu będą się prezentowały bardziej estetycznie. Oczywiście do hoteli o niższej klasie można wybierać ręczniki o mniejszej gramaturze. Pozwala to ograniczyć wydatki na ręczniki. Natomiast nie warto kupować ręczników o gramaturze poniżej czterysta pięćdziesiąt, gdyż takie ręczniki będą znacznie szybciej się zużywały, a także nie będą się odpowiednio prezentowały po praniu. Im większa jest gramatura ręczników, tym ręczniki będą znacznie lepiej wchłaniały wodę. Dodatkowo ręczniki o większej gramaturze są miększe oraz nawet po użyciu prezentują się luksusowo.

Materiały stosowane do produkowania ręczników

Ręczniki hotelowe produkowane są z różnych materiałów. Do popularnych zalicza się bawełna, która sprawdza się podczas prania. Dodatkowo bawełna posiada wysokie właściwości higroskopijne. Oznacza to, że jest to materiał znacznie lepiej wchłaniający wodę. Gdy chce się pozyskać do hotelu luksusowe ręczniki, wówczas można decydować się na egipską bawełnę. Po praniu ręczniki z egipskiej bawełny stają się miększe, co jest szczególnie ważne w hotelach, gdzie ręczniki są prane znacznie częściej, niż ręczniki użytkowane w domach.

Jeśli chce się mieć pewność, że ręczniki mają odpowiedni stan surowcowy zawsze można zamówić u wybranego producenta próbny ręcznik. Pozwala to samodzielnie sprawdzić jak miękki jest ręcznik wykonany z określonych surowców, jak wchłania wodę, czy jak prezentuje się po praniu. Gdy ma się pewność, że kupowany ręcznik ma odpowiedni skład materiałowy wówczas można bez obaw decydować się na większe zamówienia.

Właściwe dbanie o ręczniki hotelowe

Nie bez znaczenia jest decydowanie się na właściwe dbanie o ręczniki w hotelach. Pozwala to znacznie wydłużyć czas użytkowania ręczników bez konieczności ich wymiany. Gdy odpowiednio dba się o ręczniki można ograniczyć zużywanie się ręczników. Ważne jest zdecydowanie się na wybór wysokiej jakości, dopasowanych do składu materiałowego ręczników, detergentów. Niezbędne jest sprawdzenie temperatur w jakich mogą być prane ręczniki wykonane z wybranych materiałów. Takie informacje można sprawdzić na metkach czy w informacjach dodawanych przez producentów. Można również zapoznać się z informacjami o praniu produktów wykonanych z wybranych materiałów. Obecnie takie informacje można wygodnie sprawdzić za pośrednictwem specjalistycznych stron internetowych, które poświęcone są bezpiecznemu praniu.