Od pewnego czasu malowanie twarzy w czasie przyjęcia urodzinowego jest standardem. Dzieci wręcz nie wyobrażają sobie, aby było inaczej. Pytanie tylko, kto się tym zajmie, bo rodzice chyba nie są na tyle utalentowani, aby sprostać dziecięcym oczekiwaniom?

Malowanie twarzy klown, a może animator?

Jeśli chodzi o malowanie twarzy klaun nie zrobi tego najlepiej, bo tak naprawdę to nie jest jego zadaniem. Klown ma rozśmieszać, robić sztuczki i przede wszystkim chodzić w stroju, który tak naprawdę dziś już nie jest zbyt zabawny. Wydaje się nawet nudny. W każdym razie malowanie twarzy to nie jest zadanie dla klauna. To może animator? Dzisiejsi animatorzy zdecydowanie pokonują klownów. Są znacznie lepsi w rozśmieszaniu dzieci, zabawianiu ich i motywowaniu do brania udziału w rozmaitych atrakcjach. Często przebierają się za bohaterów wybranych bajek, dlatego są tak interesujący dla najmłodszych imprezowiczów. Potrafią też malować twarze, choć nie wszyscy. Chcąc, aby zajął się wszystkim jeden animator, trzeba wcześniej sprawdzić jego umiejętności.

Malowanie twarzy klown a profesjonalni makijażyści

W malowaniu twarzy klown nie jest zbyt dobry. Animator też może nie mieć wystarczającego doświadczenia. Warto więc pomyśleć o profesjonalistach, o osobach, które zawodowo zajmują się makijażem, malowaniem dziecięcych twarzy. Z usług tych profesjonalistów można skorzystać, decydując się na współpracę z firmą zajmującą się organizacją urodzin i innych imprez dla dzieci. To najlepszy wybór, jeśli chodzi o makijaż twarzy u dzieci.