Mieszkania Białołęka rynek pierwotny to doskonale rozwiązanie w świecie nieruchomości.

Mieszkania Białołęka rynek pierwotny – nad czym występuje przewaga?

Mieszkania Białołęka rynek pierwotny to rozwiązanie dla osób, które szukają nowego lokalu w spokojnej dzielnicy Warszawy. Dlaczego warto zdecydować się na zakup nieruchomości w takiej lokalizacji i jaką ma ona przewagę nad propozycjami z rynku wtórnego? 

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać mieszkania na Białołęce, pochodzące z rynku pierwotnego, czy zainwestować w lokal używany. Teoretycznie wydaje się, że druga opcja jest o wiele tańsza – a oczywiście cena gra dużą rolę przy wyborze swojego przyszłego lokum. Mało kto nie musi martwić się kosztami i nie ustalać górnych granic swojego budżetu, jaki przeznaczy na zakup nieruchomości. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach różnice w cenie pomiędzy nowym mieszkaniem w Warszawie a lokalem użytkowym nie są wcale takie duże, a korzyści z wyboru rynku pierwotnego są na tyle duże, że jest to opłacalna inwestycja. Dlaczego tak się dzieje? 

Mieszkania Białołęka, czyli klucze do nowej nieruchomości

Przede wszystkim, decydując się na mieszkanie w Białołęce z rynku pierwotnego, otrzymuje się zupełnie nową nieruchomość, która nie posiadała do tej pory jeszcze właściciela .Oznacza to, że zakup nie wiąże się z tak wieloma formalnościami i opłatami, jak w przypadku mieszkań deweloperskich. Przykładowo, bardzo często za nieruchomości używane należy opłacić prowizję dla pośrednika, konieczne są także opłaty związane z przeniesieniem prawa własności oraz 2% podatek od czynności cywilnoprawnych. Nowe mieszkanie nie wiąże się z takimi dodatkowymi opłatami, a jego koszt zawiera się w cenie przedstawionej przez dewelopera. 

Mieszkania na Białołęce z rynku pierwotnego wymagają ponadto tylko wykończenia – powstają w nowoczesnym budownictwie i stylu, wszystkie instalacje są świeżo założone i przetestowane, nie jest konieczna inwestycja w nic, co nie wiąże się z wykończeniem i wyposażeniem lokalu. W przypadku nieruchomości używanych nie jest już tak kolorowo – w każdym przypadku konieczne jest co najmniej odświeżenie lokalu. Ponadto, mało kto nie chce nic zmienić w nowo zakupionym mieszkaniu z rynku wtórnego – każdy chciałby dostosować je do swoich preferencji i gustu. Z tego względu często jest potrzebna kompletna zmiana aranżacji czy poważniejsze przeróbki, które dużo kosztują. Do większych kosztów zaliczyć należy także konieczność wymiany różnego typu instalacji, która często jest konieczna. W efekcie cały remont lokalu używanego potrafi wynieść tyle, co wykończenie nowego mieszkania w Warszawie. 

Choć mieszkania deweloperskie kupuje się często na wiele miesięcy przed tym, kiedy będzie można się do nich wprowadzić, nie oznacza to wcale, że w przypadku rynku wtórnego czeka nas szybka przeprowadzka. Często jest to utrudnione przez umowę przedwstępną, która daje poprzednim właścicielom możliwość użytkowania lokalu przez kilka miesięcy po zakupie, jak i remont, który również potrafi trwać co najmniej kilka tygodni. Mieszkania w Białołęce z rynku pierwotnego są więc często o wiele korzystniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem.