Medycyna estetyczna idzie do przodu wielkimi krokami. W każdym roku pojawiają się nowe, alternatywne zabiegi, wypierając te inwazyjne przy użyciu skalpela. Jednym z najbardziej popularnych, bo chętnie wybieranych zabiegów są nici liftingujące – zabieg, który na długi czas przywraca młody wygląd. Myślisz o zabiegu poprawiającym urodę? Sprawdź nici liftingujące cena i bez obciążania portfela, znów poczuj się pięknie. 

Nici liftingujące – zabieg skutecznie tuszujący oznaki starzenia 

Zabieg medycyny estetycznej przy użyciu nici liftingujących polega na wprowadzeniu nici pod skórę, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Głównym zadaniem nici jest uniesienie opadającej skóry (powiek, policzków, podbródka, kącików warg), tak by twarz przybrała młodszy, mniej zmęczony i smutny wygląd.

Sukcesem zabiegu jest skład nici. W niciach liftingujących znajdują się bowiem  rozpuszczalne substancje, które przez długi czas (nawet do 12 miesięcy), aż do czasu naturalnego rozpuszczenia, stymulują tkanki do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego – substancji odpowiedzialnych za zdrowy i młody wygląd skóry.

Zabieg medycyny estetycznej z użyciem nici liftingujących nie jest bardzo skomplikowany i nie powinien trwać dłużej, niż godzinę. 

“Ulepszanie” urody, lekarz rozpoczyna od podania znieczulenia miejscowego, które ma zniwelować uczucie bólu, związane z potrzebą wykonania dość głębokich nakłuć. W miejsce iniekcji lekarz wsmarowuje maść przeciwbólową. 

Wprowadzanie nici wykonuje się przy użyciu cienkich igieł. Igły przesuwają się pod skórą, a z nich wysuwa się nić,  tworząc jakby rusztowanie dla skóry. 

Po zabiegu skóra może być nieco podrażniona, zaczerwieniona i obrzęknięta. Niekiedy pojawia się wysypka. Wszelkie dolegliwości powinny jednak ustąpić w parę godzin od zabiegu. 

Pierwszy efekt zabiegu medycyny estetycznej widoczny jest już po około dwóch tygodniach. Natomiast po około 3 – 4 miesiącach twarz nabiera promiennego, młodszego wyglądu. 

Jest to zabieg estetyczny, w dobrej cenie, którego efekt potrafi utrzymywać się nawet do lat 3. 

Nici liftingujące – zabiegi medycyny estetycznej w dobrej cenie

Zabieg przy użyciu nici liftingujących jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, przeznaczonym zarówno dla pań, jak i dla panów, bez względu na wiek. Największą zaletą nici liftingujących oprócz korzystnej ceny jest możliwość poprawy urody, bez angażowania chirurga plastycznego. 

Nici liftingujące są bezpieczne, nie pozostawiają śladów po zabiegu w postaci nacięć i blizn, a mimo to, efekt utrzymuje się nawet do 3 lat.

Odnośnie ceny, to jest ona stosunkowo niewielka. Niechirurgiczny lifting twarzy można wykonać już za 400 zł. 

W ofercie warszawskiego gabinetu medycyny estetycznej znajdują się nici liftingujące:

  • NewY, 
  • barb 4d, 
  • aptos 

w cenie Pdo mono 1 nić – 100 zł. 

Każdy zabieg należy jednak wycenić indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby pacjenta. 

Lifting twarz można połączyć z innymi zabiegami, min. modelowaniem ust. Cena takiej usługi, to od 900 do 1 200 zł.