Nowe mieszkania Białołęka, czyli spełnienie marzeń o własnej nieruchomości.

Nowe mieszkania Białołęka

Nowe mieszkania Białołęka to atrakcyjna oferta dla każdej osoby, rodziny czy pary, która szuka wygodnego miejsca zamieszkania w Warszawie. Białołęka to spokojna i bezpieczna dzielnica, słynąca z dużych osiedli domków jednorodzinnych oraz atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, położona nad Wisłą. Mieszkania deweloperskie powstają w nowoczesnych budynkach o doskonałej lokalizacji – w spokojnej okolicy, z dostępem do miejskiej infrastruktury, a także z szybkim dojazdem do innych części miasta. Dzięki temu doskonale sprawdzi się jako miejsce zamieszkania dla każdej osoby, która ceni sobie ciszę i bezpieczeństwo, a przy tym chce mieć łatwy dostęp do wszystkich korzyści, jakie zapewnia duże miasto. 

Zakup własnej nieruchomości to bardzo poważna decyzja, przed którą należy przemyśleć wiele różnych spraw. Do najważniejszych aspektów przy wyborze odpowiedniego lokalu należy oczywiście lokalizacja, metraż, układ i ilość pomieszczeń, a także najważniejszy z nich, czyli cena. To właśnie wysokość budżetu determinuje w największym stopniu budżet, dlatego nic dziwnego, że wiele osób waha się, czy wybrać inwestycję w nowe mieszkania na Białołęce, czy może zdecydować się na nieruchomości używane. Choć rynek wtórny jest oczywiście tańszy, okazuje się, że taki wybór nie zawsze jest opłacalny, a to z różnych powodów. 

Przede wszystkim, już na początku lokale używane wiążą się z różnymi dodatkowymi opłatami, które należy doliczyć do ogólnych wydatków, poniesionych w związku z zakupem nieruchomości. W pierwszej kolejności należy postarać się o usługi notariusza, by przenieść własność na nabywcę. Następnie opłacić trzeba także podatek od czynności cywilnoprawnych, również ciążący na kupującym. W wielu przypadkach używane lokale zostają wystawione na sprzedaż poprzez biuro nieruchomości, przez co kupujący musi opłacić prowizję dla pośrednika – zazwyczaj jest ona wysokości 1-2% ogólnej wartości lokalu. Tak dużo formalności i dodatkowych kosztów może zniechęcić kupujących, szczególnie, że przy mieszkaniach deweloperskich nie ma takich problemów. 

Nowe mieszkania Białołęka a koszty

Drugą kwestią są koszty ponoszone już po zakupie nieruchomości. Nowe mieszkania od dewelopera w Warszawie to lokale, które są oddawane nabywcy w idealnym stanie technicznym. Są w pełni przygotowane pod prace wykończeniowe oraz wyposażenie. Sprawia to, że można dokładnie zaplanować wszystkie potrzebne do wykonania zadania, co wiąże się z łatwym do przewidzenia budżetem. Lokale używane nie dają takiej możliwości – trudno przewidzieć, ile będzie kosztował ich remont. Każdy ze sprzedawanych lokali używanych wymaga przynajmniej odświeżenia, najczęściej jednak nowy właściciel musi liczyć się z wieloma naprawami, wymianami i dość kosztownym remontem, by doprowadzić lokal do odpowiedniego stanu oraz przygotować go na nowych mieszkańców. Sprawia to, że bardzo trudno jest przewidzieć, jaki będzie dokładny koszt nieruchomości, przez co inwestycja może okazać się kompletnie nieopłacalna.