Postanowiliśmy prowadzić biznes polegający na mebli antycznych i innego rodzaju przedmiotów o charakterze antyków. Są to takie przedmioty jak na przykład antyczny sekretarzyk, różnego rodzaju komody, stojące zegary, obrazy i wiele innych. 

Od czego zacząć jeżeli chodzi o handel starymi przedmiotami 

Przede wszystkim musimy zorganizować sobie źródła z których będziemy kupować tego rodzaju przedmioty. można ogłaszać się w prasie bądź internecie z chęcią zakupu staroci antyków. Przeszukiwać wystawki które często mogą nas zaskakiwać jeżeli chodzi o jakość i stan wystawianych tam przez właścicieli przedmiotów. na takiej wystawkach można znaleźć stare meble obrazy zegary. Oczywiście musimy zainteresować się różnego rodzaju targowiskami można też bardzo atrakcyjnej cenie jeżeli znamy się na rzeczy przedmioty które później możemy włączyć do swojej oferty antyków i staroci. Można też odwiedzać giełdy antyków i staroci jednak także tam jest to raczej miejsce gdzie osoby handlujące tego typu asortymentem chcą właśnie już sprzedać z zyskiem swoje eksponaty. To samo oczywiście dotyczy sklepów z antykami tam już ceny są przygotowane pod klienta końcowego.  

Jak zacząć sprzedaż antyków i staroci 

Załóżmy udało nabyć się w tobie w bardzo atrakcyjnej cenie stary gustowny sekretarzyk. Masz jeszcze sklepu stacjonarnego. Najszybszą drogą do zaprezentowania owego sekretarzyka będzie wykorzystanie możliwości jakie daje współczesna technologia. A konkretnie chodzi o sieć internet. Internet polubił się bardzo z branżą antyków. Możliwość prezentowania swojej oferty w internecie ogromna. To co bardzo ważne to to że internet daje dostęp do bardzo dużej ilości osób. Dwadzieścia cztery godziny na dobę twoja oferta jest widoczna. Od ciebie zależy jaki będzie jakie będzie robiła wrażenie na oglądających. 

Jakie konkretne czynności należy podjąć by w internecie znajdować nabywców swoich artykułów 

Powracamy do owego sekretarzyka. Mówimy tu o scenariuszu gdzie chcemy zacząć działać szybko. Przede wszystkim zaczynamy korzystać z największego serwisu społecznościowego na świecie a mianowicie z Facebooka. Dają bardzo duże możliwości prezentowania swojej oferty antyków. Najpierw robimy jak najbardziej atrakcyjne zdjęcia owego sekretarzyka. Jeżeli chodzi o Facebooka jaką specyfikę że jest platformą gdzie bardzo duże znaczenie ma naturalności bezpośredniość. Dlatego zarówno język używany tam jest językiem takim codziennym również często Zdjęcia nie są zdjęciami studyjnymi A takimi wykonywanymi po prostu aparatem nie profesjonalnym. Musimy najpierw przygotować zdjęcia można też nakręcić krótki film oraz Przygotowujemy opis danego przedmiotu w tym wypadku sekretarzyka. Umieścić taką ofertę na Facebooku? Ta platforma społecznościowa przygotowała kilka takich rodzajów miejsc. Po pierwsze możemy po prostu we własnych postach wkleić zdjęcia i umieścić przygotowany wcześniej opis. Można również zapisać się do wielu grup gdzie są prezentowane oferty mebli antycznych i innych tego rodzaju przedmiotów