Rynek pierwotny Warszawa Białołęka, czyli nowoczesne mieszkania

Rynek pierwotny Warszawa Białołęka – czy opłacalna inwestycja?

Zdecydowanie się na zakup mieszkania deweloperskiego w stolicy to poważna decyzja. Rynek pierwotny Warszawa Białołęka ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych lokali, które są położone w idealnej lokalizacji – w spokojnej dzielnicy o pięknych terenach rekreacyjnych, składającej się w większości z bezpiecznych osiedli domków jednorodzinnych. Nowoczesne budownictwo, znajdujące się blisko wszystkich potrzebnych obiektów infrastruktury miejskiej, jest w stanie spełnić oczekiwania każdego kupującego. Co jednak, jeśli ktoś waha się, czy na pewno może pozwolić sobie na zakup mieszkania deweloperskiego? Wszak ceny w stolicy nie należą do najniższych, a lokale używane są w teorii o wiele tańsze. Jak jednak wyglądają realne koszty i która z opcji jest bardziej opłacalną inwestycją? 

Mieszkania rynku pierwotnego na warszawskiej Białołęce

Mieszkania rynku pierwotnego w Warszawie Białołęce to nowe lokale, które kupuje się jeszcze przed ich wykończeniem. Choć ich ceny początkowe są wyższe niż w przypadku mieszkań używanych, w tym drugim przypadku można natknąć się na o wiele więcej ukrytych kosztów, na które trudno się przygotować. Z tego względu zakup mieszkania deweloperskiego bywa w wielu przypadkach bardziej opłacalnym rozwiązaniem.  

Lokale używane wiążą się z wieloma formalnościami i dodatkowymi opłatami. Ponieważ wcześniej miały już właściciela, należy dokonać przeniesienia własności z pomocą notariusza. Ponadto, należy także opłacić 2% podatku od czynności cywilnoprawnych. Bardzo często ogłoszenia z mieszkaniami używanymi są wystawiane przez biura nieruchomości, co oznacza konieczność zapłaty prowizji dla pośrednika, zazwyczaj wynoszącej 1-2% wartości nieruchomości. Mieszkania rynku pierwotnego w Białołęce w Warszawie nie wymagają wnoszenia takich dodatkowych opłat, a ich zakup nie wiąże się z wieloma formalnościami, dlatego stanowią prostsze rozwiązanie. 

W przypadku mieszkań używanych, można także natrafić na inny problem, związany z ich kosztem. Choć ich cena początkowa jest zazwyczaj niższa, niż przy nowych mieszkaniach w Warszawie, to wiążą się z nimi dodatkowe, ukryte koszty, które mogą zostać pominięte w budżecie przez nieświadomych ich nabywców. Chodzi o prace remontowe, które będzie trzeba wykonać w danym lokalu. Choć na pierwszy rzut oka zazwyczaj kupujący widzi, co chciałby w danym lokalu zmienić – np. odświeżyć go, dokonać drobnych napraw czy zmienić aranżację pod swoje preferencje i gust – to wiele wad nieruchomości wychodzi na jaw dopiero po zakupie. Ciężko jest sprawdzić dogłębnie stan mieszkania na sprzedaż, przez co można pominąć wiele ważnych aspektów, jak np. stan instalacji elektrycznej czy gazowej. Ich wymiana może być kosztowna, przez co początkowy budżet przeznaczony na lokal może okazać się niewystarczający. W efekcie używane mieszkanie wychodzi o wiele drożej, niż wskazywałaby na to cena początkowa. Biorąc to pod uwagę, warto zastanowić się nad nowym mieszkaniem, które jest rozwiązaniem o wiele atrakcyjniejszym i wygodniejszym, a przy tym także często bardziej opłacalnym.