Stale otwierające się i trzaskające drzwi w domu mogą z czasem stać się utrapieniem dla niektórych członków rodziny. Aby przedłużyć żywotność domowym drzwiom, zwłaszcza tym najbardziej reprezentatywnym, wejściowym – warto zainstalować samozamykacz do drzwi. Ten prosty trick pozwoli na łagodniejsze zamykanie drzwi w każdej sytuacji, a do tego sprawi, że w zaciszu domowego ogniska czuć się będziemy o wiele bardziej bezpiecznie. A o to przecież chodzi! Samozamykacze do drzwi podstawowo podzielić możemy na ramieniowe oraz listwowe. Obie opcje montuje się bardzo szybko i to bez konieczności stosowania wyspecjalizowanych narzędzi. Pamiętajmy też o tym, że przepisy przeciwpożarowe od pewnego czasu jasno określają, że każde drzwi wejściowe do domu winne posiadać samozamykacze. Martwicie się, że to być może kosztowny wydatek? Nic bardziej mylnego! Poleca się stosować samozamykacze do drzwi we wszystkich możliwych, zamontowanych drzwiach na obszarze całego domu. To pozwoli uniknąć przykrych sytuacji związanych z przeciągami oraz hałasem. 

Samozamykacz do drzwi – mechanizm prosty i skuteczny!

Samozamykacz do drzwi idealnie współgra z zamkiem zainstalowanym dla większego bezpieczeństwa. Dzięki samozamykaczom nie musimy:

– dociskać drzwi do futryny za każdym razem, gdy je otwieramy

– martwić się, że w niespodziewanej sytuacji odwiedzą nas złodzieje 

– biegać po całym domu w celu pozamykania wszystkich drzwi, kiedy pojawi się przeciąg

– zamykać drzwi ręcznie na wypadek pogarszającej się pogody

– inwestować w różne środki zastępcze, zabezpieczające drzwi przed nadmierną eksploatacją, a co za tym idzie – przed niszczeniem 

– często odmalowywać futryn, gdzie na skutek częstego trzaskania drzwiami odpada farba

Samozamykacz do drzwi – gdzie można go stosować?

Jeśli chodzi o zastosowanie – samozamykacz do drzwi stosować można we wszystkich rodzajach stolarki drzwiowej. Najważniejsze, aby materiał samozamykacza pokrywał się estetycznie z materiałem, z jakiego dane drzwi zostały wykonane. Do drzwi w pełni drewnianych warto więc dobrać taki sam samozamykacz. W przypadku drzwi szklanych z kolei sprawdzą się samozamykacze wykonane z tworzywa sztucznego. Najlepiej zaufać plexi oraz wszelkim innym materiałom imitującym szkło. Samozamykacze z tworzyw sztucznych w praktyce okazują się być najtańszymi rozwiązaniami. Montaż takiego technicznego rozwiązania nie zajmuje zbyt wiele czasu i znają się na tym nie tylko doświadczeni, ale również początkujący technicy. 

Samozamykacz do drzwi – prosta konstrukcja i łatwe zasady działania 

Od teraz można poruszać się po domowych lub pracowniczych wnętrzach bez żadnego obowiązku kontrolowania stanu otwarcia drzwi. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne i praktyczne. Blokada w samozamykaczach sprawia, że w domowej przestrzeni czuć się będziemy w pełni bezpieczni i świadomi, że żadne złe siły płynące z zewnątrz zupełnie nam nie zagrażają. Komfort naszej codzienności jest wszak sprawą najważniejszą. Ochrona drzwi jest niby drobnym, ale wiele mówiącym szczegółem.