Montując w domu rolety oczekujemy, że spełnią one przynajmniej kilka funkcji. Zależy nam na tym, żeby zapewniły nam prywatność oddzielając nas od wzroku ciekawskich sąsiadów czy przechodniów. Mamy również nadzieję, że zapewnią nam bezpieczeństwo dzięki funkcji antywłamaniowej, która skutecznie uniemożliwi dostanie się do naszego domu osobom niepowołanym. W końcu, oczekujemy, że zapewnią nam odpowiednią temperaturę wewnątrz domu, czy mieszkania. Niestety, wiele rolet spełnia tylko jedną bądź dwie z wymienionych funkcji. Jednak inaczej jest w przypadku rolet typu shutters. W odróżnieniu od wielu innych rolet, które nie zapewniają nam wszystkich niezbędnych funkcji, oferują one to, na czym nam zależy: zapewniają prywatność, bezpieczeństwo oraz izolację termiczną. Wiele rolet dostępnych na rynku w najniższych cenach, często bazuje jedynie na zagwarantowaniu nam prywatności, jednak nie ukrywajmy, obecnie większość klientów szuka czegoś lepszego. Chcemy, aby nasze domy były bezpieczne, posiadały jak najlepsze moduły antywłamaniowe i to nie tylko w drzwiach, ale również w oknach, które są łatwym punktem dostępu do naszego domu, czy mieszkania. Skuteczna izolacja termiczna jest jednym z najważniejszych powodów, dla którego decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych. Takim właśnie rozwiązaniem są shuttersy, nieco droższe od zwykłych rolet, ale zapewniające wysoki komfort użytkowania. Skoro i tak wydamy sporą sumę na produkt o wysokiej jakości, zapewniający nie tylko prywatność, ale również funkcje antywłamaniowe, warto zainwestować w coś co pozwoli również na regulację temperatury w pomieszczeniu i zapewnienie odpowiedniego ciepła zimą, kiedy temperatury spadają poniżej zera, a na ziemi leżą hałdy śniegu i nieco więcej chłodu latem, kiedy za oknem grzeje słońce.

Rolety z funkcją żaluzji a żaluzje fasadowe – sposób działania

W jaki sposób funkcjonują rolety z funkcja żaluzji, aby zapewnić nam niezbędne bezpieczeństwo? Krótko mówiąc, łączą one w sobie funkcje antywłamaniowe klasycznej rolety z funkcją żaluzji zewnętrznych, uniemożliwiając wtargnięcie włamywaczy, czy złodziei do naszego domu. Są tak skonstruowane, że uniemożliwiają dostanie się do wnętrza. Do ich budowy wykorzystuje się najwyższej jakości materiały, trwałe i zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o bezpieczeństwo naszej rodziny. Jeśli zaś chodzi o funkcję izolacji termicznej, shuttersy zewnętrzne zapewniają odpowiednią temperaturę dzięki możliwości sterowania kątem nachylenia lameli (pojedynczych paneli składających się na roletę). Funkcja ta pozwala ustawić ruchome lamele rolety w taki sposób, aby na przykład latem do domu nie dostawało się słońce, a jednocześnie przenikało światło dzienne, zapewniając odpowiedni poziom nasłonecznienia i jasności wewnątrz domu, a jednocześnie zapobiegając podniesieniu temperatury w pomieszczeniu, w którym są zamontowane. To właśnie odpowiednio dobrany kąt nachylenia rolet z funkcją żaluzji shutters jest tak ważny w kwestii prywatności, gdyż pozwala na takie ich ułożenie, abyśmy widzieli to, co dzieje się na zewnątrz, jednocześnie uniemożliwiając zaglądanie do naszego domu osobom niepowołanym.

Inteligentne rolety z funkcją żaluzji Shutters – najlepsze rolety zewnętrzne dostępne na rynku

Bez wątpienia rolety solarne z funkcją żaluzji shutters są najlepszym wyborem jeśli chodzi o rolety zewnętrzne. Są one bardzo praktyczne, a przy tym wyglądają naprawdę dobrze i są ozdobą każdego okna. Wiele rolet, które są nieodpowiednio skonstruowane lub źle dobrane, sprawiają, że dom, czy inne pomieszczenie prezentuje się po prostu nieładnie. Dlatego przed dokonaniem wyboru konkretnego produktu warto przemyśleć, czy będzie on się dobrze komponował z naszym domem. Rolety shutters są dobrym rozwiązaniem, gdyż ze względu na ich funkcje oraz możliwości, są projektowane tak, że pasują niemalże do każdego pomieszczenie nie oszpecając go, a wręcz przeciwnie, często dodają mu swego rodzaju nowoczesnego uroku i designu, którego mogą pozazdrościć nawet najlepsi architekci.