Wiele osób, które zamierzają spędzić weekend w Łodzi zastanawia się gdzie najlepiej spędzić ten czas. My podpowiadamy – warto zakotwiczyć się w pobliżu ulicy Piotrkowskiej, a ten artykuł wskaże dlaczego to miejsce jest takie ważne na mapie Łodzi.

Jeśli będziesz wynajmował/wynajmowała kwaterę lub pokój w hotelu blisko ulicy Piotrkowskiej ominie cię problem i nurtujące pytanie co zjeść w łodzi, ponieważ na ulicy Piotrkowskiej jest mnóstwo restauracji, które podają dania kuchni polskiej, włoskiej, a także azjatyckiej, np. king kong lodz.

Ulica Piotrkowska to prawdziwa gratka dla turystów, to właśnie tutaj znajduje się słynna Aleja Gwiazd zapoczątkowana przez Jana Machulskiego pod koniec lat 90-tych. Jeśli twoimi zainteresowaniami są pałace, to warto odwiedzić Pałac Ludwika Geyera, który jest uważany za pierwszy pałac na terenie miasta Łodzi. Pałac został wybudowany w okresie neorenesansu. Inne pałace warte odwiedzenia to pałac braci Karola i Emila Steinertów z okresu neobaraku oraz zespół pałacowy rodziny Scheiblerów również z neobaroku.

Jeżeli dalej nurtuje cię pytanie co zjeść w Łodzi, warto szukać restauracji niedaleko pałaców na ulicy Piotrkowskiej. W niewielkiej odległości znajduje się kilka miejsc wartych uwagi.

Łódź to wspaniałe miasto z bogatą historią i wieloma zabytkami godnymi zwiedzenia. Łódź jest miejscem, gdzie znajduje się wiele pałaców, a także mnóstwo nowoczesnych budynków.