Druk na plexi to doskonała jakość materiałów reklamowych.

Druk na plexi

Druk na plexi to sposób na uzyskanie wysokiej jakości materiałów reklamowych, a także innego typu produktów, które będą odznaczały się trwałością oraz atrakcyjnym wyglądem. Jest to specjalistyczna usługa, świadczona tylko przez niektóre drukarnie, dlatego chcąc uzyskać tego typu produkt, najlepiej zgłosić się do najbardziej doświadczonych profesjonalistów. Na czym trzeba się skupić, szukając odpowiedniej oferty druku na plexi lub druku UV? 

Usługi druku na plexi są realizowane przez specjalistyczne drukarnie, które dysponują profesjonalnym sprzętem, przeznaczonym do nanoszenia kolorowej grafiki na tworzywa sztuczne. Są to zaawansowane urządzenia, stosujące specjalne techniki druku, by z najwyższą dokładnością nanieść dany wzór. Zapewniają niemal fotograficzne odwzorowanie projektu i bardzo intensywne kolory, dzięki czemu efekt jest bardzo atrakcyjny wizualnie i może spełnić wszystkie oczekiwania klientów.  

Druk na plexi – czym jest?

Czym dokładnie jest plexi? Jest to tworzywo sztuczne, nazywane także szkłem akrylowym. Cechuje je bardzo duża odporność na wiele szkodliwych czynników, wpływających niszcząco na zwykłe materiały, będące zazwyczaj bazą dla reklam. Płyta plexi jest odporna na uderzenia, nie można jej zbić, opiera się działaniu warunków atmosferycznych – nie szkodzą jej opady, niskie lub wysokie temperatury, wystawienie na słońce czy wilgoć. Doskonale sprawdza się więc przy użyciu na zewnątrz – jako reklama przed sklepem czy firmą lub w przestrzeni miejskiej. Może zostać wystawiona na długie miesiące, a nawet lata, na działanie warunków atmosferycznych, i przetrwać w nienaruszonym stanie, zachowując atrakcyjność wizualną oraz swoje właściwości. Dostępne są pleksy mleczne oraz przezroczyste, dzięki czemu można z ich pomocą wykonywać różnego typu projekty, w zależności od potrzeb i preferencji. 

Druk na plexi, wykonywany przez specjalistyczne przedsiębiorstwo, jest bardzo trwały – można uzyskać nim intensywne kolory i wysoką szczegółowość, a przy tym odwzorowana w ten sposób grafika będzie odporna na wiele szkodliwych czynników. Dzięki temu nie traci swojej wyrazistości i może służyć przez długi czas, zachowując atrakcyjny, przyciągający wzrok klienta wygląd. Wykorzystanie tego materiału przy wszelkiego typu produktach reklamowych to świetny ruch, można bowiem w ten sposób uzyskać bardzo trwałe wyroby, które będą służyły latami. Dodatkowo, cena plexi nie jest wysoka – jest to stosunkowo tanie tworzywo sztuczne, dlatego można zamówić wykonanie z niego wielu potrzebnych produktów. Najlepiej wybrać przedsiębiorstwo, które wykonuje pleksi na wymiar – pozwala to na uzyskanie nawet najbardziej niestandardowych produktów, opartych o oryginalne projekty klienta. Można w ten sposób uzyskać dowolne wyroby, opierające się na niezwykle trwałym materiale, który może być wystawiany na działanie warunków atmosferycznych. Atrakcyjna cena sprawia, że jest to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy – a także klienta indywidualnego, który chce uzyskać unikalny produkt.