W najnowszych samochodach stosowane są filtry cząstek stałych, które pozwalają na ograniczenie ilości spalin, które podczas jazdy generuje samochód. Montaż takich filtrów muszą realizować producenci samochodów ze względu na przepisy prawne. Jednocześnie filtry są montowane fabrycznie, ale są to elementy samochodów, które mogą łatwo ulegać uszkodzeniom.

Jeśli filtr cząstek stałych nie działa właściwie ma to bezpośrednie przełożenie na sposób działania samochodu. Ważne jest w takim przypadku decydowanie się na wykonanie naprawy filtra cząstek stałych lub wymianę. Oczywiście naprawa to zawsze znacznie tańsze rozwiązanie, które może się sprawdzić w przypadku, gdy filtr nie uległ poważnym uszkodzeniom. Zanim podejmie się decyzję na jakie rozwiązanie się decydować warto jest skorzystać z usług warsztatu samochodowego, gdzie można sprawdzić jakie rozwiązania mogą być zastosowane w posiadanym samochodzie.

W specjalistycznych warsztatach można uzyskać możliwość dokładnego sprawdzenia jakie problemy pojawiły się w filtrze. Wykonywana jest dokładna diagnostyka komputerowa, co pozwala ocenić między innymi poziom zanieczyszczeń, który występuje w filtrze. Na tej podstawie w warsztacie mogą być podjęte decyzje, czy w filtrze możliwe jest wykonanie regeneracji, czyszczenia. Jednocześnie można podjąć decyzję jakie typy czyszczenia mogą być wykonane.

Różne rodzaje czyszczenia

Przy filtrach cząstek stałych, które są zabrudzone można stosować różne sposoby czyszczenia. Bardziej skomplikowane typy czyszczenia wymagają demontażu filtra. Jest to bardziej kosztowne rozwiązanie w stosunku do czyszczenia bez demontowania filtru. Jednak jest to tańsze rozwiązanie w stosunku do kupowania nowego filtra na wymianę. Natomiast przy decydowaniu się na czyszczenia filtrów ważne jest wybranie odpowiedniego warsztatu, który będzie realizował takie usługi. Wybór sprawdzonego na rynku warsztatu pozwala mieć pewność, że regeneracja dpf warszawa zostanie wykonane w skuteczny sposób.

Przy wybieraniu warsztatu, gdzie będzie zrealizowane czyszczenie filtrów warto jest wstępnie zapoznać się z ofertami poszczególnych warsztatów. Ma to duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie serwisy, które mogą zapewnić wysoki standard realizowania usług. Przekłada się to bezpośrednio na skuteczność wykonania czyszczenia filtrów. W warsztatach posiadających nowoczesny sprzęt czy doświadczonych specjalistów można liczyć na znacznie większą skuteczność napraw filtrów.

Czyszczenie bez demontażu

W przypadku zabrudzeń, które nie są nadmierne może być możliwe wykonanie usługi czyszczenia filtrów bez konieczności wykonywania demontażu filtra. Po pierwsze pozwala to na zrealizowanie naprawy filtra w znacznie krótszym czasie. Jednocześnie bywa to bardziej bezpiecznym rozwiązaniem dla silnika. Do realizowania czyszczenia filtrów bez demontowania oraz montowania filtrów stosowane są specjalne środki chemiczne. Przy czyszczeniu są one wtłaczane do filtra przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia, co pozwala skutecznie oczyścić filtr cząstek stałych.