Dla osób które chcą zabezpieczyć powierzchnię drewnianą warstwą lakieru lub uzyskać błyszcząca powierzchnie, a jednocześnie zaimpregnować drewno barwnikiem i jakimś środkiem zabezpieczającym – idealnym rozwiązaniem jest lakierobejca. Jest to po prostu lakier i bejca w jednym. Jedna z propozycji rynkowych jest lakierobejca tikkurila.

Najpierw trzeba przygotować powierzchnię. Jeżeli są to używane meble, należy zeszlifować warstwę starej farby, zabrudzeń i zatłuszczeń. Po szlifowaniu oczyścić powierzchnię, tak by nie było na niej pyłu. Następnie nakładamy cienką warstwę lakierobejcy. Posługujemy się przy tym pędzlem. Specyfik rozprowadzamy zgodnie ze słojami. Po godzinie lub kilku ponownie nakładamy warstwę lakierobejcy.

Lakierobejca pozwala nanieść na powierzchnię drewna kolor. Barwnik wnika w strukturę materiału, jednocześnie wprowadzając tam substancje ochronne przez pleśnią. Bogaty wybór kolorów pozwala na dużą swobodę aranżacyjną – czy to pomieszczeń czy przestrzeni zewnętrznych. Już nie tylko kolory odnoszące się do drewna, ale poza tymi również bagata paleta barw.

To co tak istotne jeżeli chodzi o efekt uzyskiwany za pomocą lakierobejcy to widoczność struktury drewna – czyli słoi. Daje to efekt przytulności, ciepła, swojskości. To co wspaniałe w materiale jakim jest drewno to to że nawet stary mebel daje się wspaniale odnowić – poprzez zdjęcie warstwy zabrudzonej. Poprzez szlifowanie dociera się do gołego drewna i można wspaniale zaimpregnować a przy tym polakierować materiał lakierobejcą.

Przykład takiego produktu to właśnie lakierobejca tikkurila.

Lakierobejca Tikkurila to wspaniały produkt do odnowienia i zabezpieczenia powierzchni. Drewno to chyba najpopularniejszy materiał budowlany na świecie. Stad też substancje które pozwalają zadbać o powierzchnie drewniane są tak potrzebne i popularne. Lakierobejca spełnia kilka bardzo ważnych funkcji.Temat koloru już był poruszony, natomiast trzeba dodać że połysk jest wynikiem lakieru. Są różne efekty połysku – połysk normalny, wysoki.Lakier zabezpiecza też powierzchnie przed czynnikami zewnętrznymi. Natomiast tak jak wspomniane było wcześniej razem z barwnikiem do drewna wnika substancja zabezpieczająca przed pleśnią. Oczywiście możliwości zastosowania różnych dodatkowych specyfików zabezpieczających jest nieograniczona. Mogą to być składniki zabezpieczające przez zarysowaniami, pęknięciami itd.Czy to meble, czy drewniane elementy elewacji zewnętrznej, czy architektura ogrodowa – dzięki lakierobejcy można osiągnąć wspaniałe efekty estetyczne a przy tym zabezpieczenie drewna przed gniciem. Efekt wizualny jest ponadczasowy, ponieważ wykorzystuje motyw naturalnej faktury drewna. Wydobycie naturalnej urody drewna plus nadanie elementom zabarwienia to niebagatelne walory. Trzeba również dodać że impregnacja substancjami ochronnymi ma w niektórych przypadkach, jak na przykład poręcze schodów czy balustrady balkonów znaczenie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.Planujesz renowację mebli lub jakiś innych drewnianych przedmiotów? Z powodu ogromnej ilości produktów warto zasięgnąć informacji u pracownika działu obsługi klienta. Należy poinformować go jaka powierzchnia będzie podlegała renowacji, jaka jest jej funkcja, gdzie się znajduje. Inna lakierobejca będzie odpowiednia dla mebli, jeszcze inna dla np.: boazerii stanowiącej elewacje zewnętrzną.