W poprawianiu urody, usuwaniu wstydliwych mankamentów, blizn i rozstępów od lat pomaga medycyna estetyczna. Obecnie wykonywane zabiegi, pozwalają praktycznie bezboleśnie, na długo i w dobrej cenie zatrzymać pierwsze oznaki starzenia, poprawić jędrność skóry oraz dodać twarzy młodzieńczego wyglądu. Jeśli Twoja skóra straciła dobry wygląd, jest szara i pozbawiona wody mezoterapia igłowa warszawa może być ratunkiem dla Ciebie. Poznaj mezoterapię igłową – skuteczne lekarstwo dla Twojej skóry. 

Mezoterapia igłowa – prosty i skuteczny zabieg medycyny estetycznej 

Mezoterapia igłowa, to jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych zabiegów estetycznych. Głównych zadaniem zabiegu jest dostarczenie skórze odpowiednich substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. 

Dobrane pod kątem potrzeb danej skóry substancje, mają dotrzeć głęboko pod skórę i pomału uwalniać się, poprawiając jej wygląd i kondycję. 

Efektem zabiegu mezoterapii igłowej jest wyrównanie bruzd i głębokich zmarszczek, poprawienie jędrności skóry, wyeliminowanie przebarwień i niedoskonałości. 

Pomimo tego, że mezoterapię igłową wykonuje się zazwyczaj w okolicy twarzy, to zabieg może objąć każdą inną partię ciała. Mezoterapia igłowa świetnie poprawia wygląd dekoltu, szyi, dłoni. 

Ten skuteczny w usuwaniu zmarszczek zabieg mezoterapii igłowej stosuje się również w zapobieganiu łysieniu. Poprawia on kondycję słabych włosów oraz zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.

Zastosowanie mezoterapii igłowej jest jeszcze szersze – okuwanie można zastosować w redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder, pośladków, ud i ramion, a także w walce z cellulitem. 

Mezoterapia igłowa – jak przebiega zabieg i czy trzeba się go bać? 

Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym i nie powinien wywołać skutków ubocznych,  dlatego pacjent lub pacjentka przygotowując się do zabiegu nie powinna mieć żadnych obaw. Jednakże nie należy zapomnieć o potrzebie zgłaszenia lekarzowi problemów zdrowotnych oraz faktu przyjmowania leków. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest min.:

  • ciąża
  • nieuregulowana cukrzyca (znaczne wahania poziomu glikemii) 
  • choroba skóry (pochodzenia wirusowego i bakteryjnego oraz stany ropne) 
  • choroba nowotworowa
  • chemioterapia
  • leczenie chorób nadkrzepliwości krwi i przyjmowanie leków obniżających krzepliwość
  • skłonność do powstawania blizn i zwłóknień
  • alergia lub uczulenie, na któryś z preparatów stosowanych przy zabiegu
  • choroba autoimmunologiczna. 

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem lekarz przystępuje do zabiegu. 

Podczas mezoterapii igłowej lekarz wprowadza pod skórę na głębokość od 2 do 3 milimetrów mikroskopijne igły, wstrzykując z nich przygotowany dla danego pacjenta koktajl. 

W składzie koktajlu znaleźć może się kwas hialuronowy, kolagen, aminokwasy, witaminy z grupy A,C,E oraz substancje pochodzenia roślinnego min. aloes, zielona herbata, algi. 

Zabieg nie powinien trwać więcej niż kilkanaście minut, w zależności od powierzchni skóry objętej “leczeniem”. Nakłucia są dość częste, wykonuje się je w odstępach od 5 do 10 mm.  Pierwsze widoczne są już chwilę po zabiegu. 

W gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie, wykonać można całą serię zabiegów poprawiających urodę od mezoterapii igłowej, po botoks.