Mieszkania na Tarchominie to otrzymanie nieruchomości w dogodnej lokalizacji.

Mieszkania na Tarchominie – tereny rekreacyjne oraz bezpieczne osiedle

Zakup nowej nieruchomości to zawsze ważna decyzja, przed którą warto rozpatrzyć wszystkie aspekty, mające wpływ na późniejsze zadowolenie z jej podjęcia. Wiele osób, które chcą nabyć własny lokal, staje przed ważnym dylematem: wybrać nieruchomości w stanie deweloperskim, czy pochodzące z rynku wtórnego? Mieszkania na Tarchominie to rozwiązanie wszystkich problemów –  i jedna z najatrakcyjniejszych opcji dla rodzin, które chcą zamieszkać na warszawskiej Białołęce. Spokojne, bezpieczne osiedle, złożone z nowoczesnych budynków, terenów rekreacyjnych nad Wisłą i z dostępem do miejskiej infrastruktury stanowi idealne miejsce zamieszkania dla każdej rodziny. Lokalizacja posiada łatwy dojazd do pozostałych części Warszawy, dzięki czemu można z niej szybko dostać się do pracy czy szkoły. 

Przy wyborze własnego przyszłego lokalu oczywiście bierze się pod uwagę takie aspekty, jak metraż, lokalizacja oraz układ i liczba pomieszczeń – wszystkie powinny być dopasowane do rodziny, jej potrzeb, wymagań i preferencji. Najważniejszym kryterium pozostaje jednak cena, która powinna mieścić się w założonym budżecie. Z tego względu wiele osób zastanawia się nad opłacalnością danej inwestycji i waha się pomiędzy mieszkaniem deweloperskim a używanym. Choć druga opcja jest z założenia tańsza, nie oznacza to wcale, że jest bardziej opłacalna. 

Mieszkania na Tarchominie, czyli chwila zakupu nieruchomości

Już na etapie zakupu nieruchomości widać, że nowe mieszkania na Tarchominie mogą sprawić o wiele mniej problemów i komplikacji, niż używane lokale. Nieruchomości w stanie deweloperskim nie wymagają wielu formalności ani dodatkowych opłat przy ich zakupie. Inaczej sprawa wygląda z lokalami używanymi – potrzebują one przeniesienia własności, do czego trzeba skorzystać i opłacić usługi notarialne. Ponadto, należy także zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%. Warto także pamiętać o tym – i zwracać na to baczną uwagę przy wyborze lokalu – że wiele ofert, znajdujących się na rynku, jest wystawiana przez biura nieruchomości, wymagają więc opłaty prowizji dla pośrednika w wysokości 1-2% wartości nieruchomości. 

Kolejnym problemem są ukryte koszty, które mogą wystąpić w przypadku używanych nieruchomości. Choć każdy nabywca stara się jak najdokładniej obejrzeć lokal przed jego zakupem, często ciężko jest poznać wszystkie wady i słabe strony nieruchomości. W efekcie o niektórych mankamentach można dowiedzieć się dopiero po zakupie. Choć każdy nastawia się na koszt odnowienia lokalu oraz wykonania w nim drobnych napraw, często trzeba przygotować się na poważniejszy remont – mający na celu nie tylko zmianę wystroju i dostosowanie pomieszczeń do oczekiwań, potrzeb i gustu rodziny, ale przede wszystkim usunięcie poważnych wad, takich jak przestarzała instalacja elektryczna czy inne problemy natury technicznej. Mieszkania w Tarchominie to nowe budownictwo, w którym nie trzeba nic poprawiać ani remontować – nabywca otrzymuje lokal w idealnym stanie, który będzie doskonale służył przez długie lata.