Ocieplanie pianką Kraków, czyli metoda podwyższonej skuteczności

Ocieplanie pianką na terenie miasta Kraków

Ocieplanie pianką Kraków to jeden z najnowocześniejszych, a przy tym także najbardziej skutecznych sposobów na izolację poddasza. Bardzo często wykorzystuje się go w domach mieszkalnych, ze względu na jego prostotę montażu oraz bezpieczeństwo użytkowania. W czym pianowanie poddasza jest lepsze od pozostałych, bardziej tradycyjnych metod i jakie są jego największe zalety? 

Ocieplanie pianką w Krakowie to metoda o bardzo wysokiej skuteczności, spełniająca normy budowlane oraz prawne, co sprawia, że jest w stanie spełnić oczekiwania każdego użytkownika. Starsze metody, jak układanie wełny na poddaszu, mają w porównaniu do niej kilka poważnych minusów. Przede wszystkim, wełna mineralna jest materiałem, który przed ułożeniem potrzebuje odpowiedniego docięcia, by móc dopasować ją do często nieregularnych powierzchni na poddaszu. Przez to powstają szczeliny, które zmniejszają właściwości izolacyjne całej powłoki. Jest także materiałem o dużej wadze, obciąża więc konstrukcję budynku, w którym jest wykorzystana. Ostatecznie pyli się, przez co jest rozwiązaniem nie do końca bezpiecznym, szczególnie przy montażu. 

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa, którą stosuje się w ocieplaniu natryskowym, jest o wiele bardziej praktyczna i bezpieczna. Przede wszystkim, jest bardzo skuteczna – podczas montażu metodą natryskową, zostaje równomiernie rozprowadzona po całej powierzchni poddasza. Może zostać umieszczona w nawet najbardziej trudnodostępnych zakamarkach. Po jej rozpyleniu, przywiera ona mocno do danej powierzchni i rozszerza się, tworząc szczelną, nieprzepuszczalną warstwę o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Szybko twardnieje, dzięki czemu warstwa jest zwarta i zachowuje swoje właściwości na bardzo długo, nie dopuszczając do uciekania ciepłego powietrza z budynku. 

Ocieplanie pianką w Krakowie to najlepszy sposób na zabezpieczenie domu przed utratą ciepła. Dzięki temu można znacznie poprawić warunki cieplne w budynku – gorące powietrze nie będzie już z niego uciekało przez ostatnią kondygnację, dzięki czemu w całym domu będzie o wiele cieplej. Izolacja chroni zarówno przed utratą ciepła, jak i przed działaniem zimna z zewnątrz. Dzięki niej dom staje się bardziej ekonomiczny, a rachunki za ogrzewanie o wiele niższe.  

Do najważniejszych zalet pianowania poddasza należą: 

– skuteczność – jest to metoda pozwalająca na bardzo skuteczną, spełniającą wymagane normy izolację, 

– trwałość – pianka nie kruszy się i jest trudna do zniszczenia, dzięki czemu izolacja może przetrwać długie lata w nienaruszonym stanie, nie tracąc właściwości termo izolujących, 

– bezpieczeństwo – pianka po zastygnięciu jest w pełni bezpieczna dla środowiska i dla mieszkańców, jest materiałem neutralnym, 

– prostota montażu – ocieplanie natryskowe jest bardzo dokładne, a przy tym również bardzo krótkie – już w ciągu jednego dnia można wykonać pełny zabieg i przystąpić szybko do kolejnych prac.  

Koszty ocieplania poddasza tą metodą nie są wysokie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to inwestycja, która szybko zwróci się w o wiele niższych rachunkach za ogrzewanie.