Ocieplenie poddasza Kielce to ekologiczna metoda poprawy ekonomiczności domu.

Ocieplenie poddasza Kielce a odpowiednie uszczelnienie

Ocieplenie poddasza Kielce metodą pianowania to bardzo skuteczny sposób izolacji, dzięki któremu można w znacznym stopniu poprawić warunki cieplne domu oraz zwiększyć jego ekonomiczność. Bez odpowiedniej izolacji budynek może tracić bardzo dużo ciepła właśnie przez ostatnią kondygnację – na nic nie zda się bowiem uszczelnienie pięter, skoro gorące powietrze idzie w górę i jeśli nie natrafi na zaporę w postaci izolacji, wydostanie się na zewnątrz. W ten sposób dom bardzo szybko się wychładza i wymaga o wiele intensywniejszego ogrzewania, niż przy budynkach odpowiednio uszczelnionych, doprowadzając do znacznego wzrostu kosztów za utrzymanie domu. Bez izolacji nie można także zaadaptować strychu na pomieszczenia użytkowe, traci się więc przestrzeń, którą można dobrze wykorzystać.  

Ocieplenie poddasza w Kielcach za pomocą pianki poliuretanowej to najnowocześniejsza metoda izolacji ostatniej kondygnacji. Dzięki jej zastosowaniu, poprawia się znacznie warunki cieplne w danym domu – nie traci on ciepła, zatrzymując je w swoim wnętrzu, nie trzeba więc go ogrzewać w większym stopniu, niż jest to potrzebne dla danej powierzchni. Nie grozi mu także wychłodzenie, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie są najniższe, jak to możliwe.  

Ocieplenie poddasza w Kielcach a wykorzystanie pianki PUR

Ocieplanie poddasza w Kielcach z wykorzystaniem pianki PUR to metoda posiadająca dużą przewagę nad bardziej tradycyjnymi metodami, jak układanie wełny mineralnej. W przypadku wełny, montaż jest utrudniony – należy bowiem odpowiednio przyciąć materiał, by dostosować go do rozmiarów i kształtu powierzchni strychu. W efekcie trudno jest stworzyć jednolitą warstwę, która pokrywałaby całe poddasze, włącznie z jego trudnodostępnymi elementami.

Montaż pianki poliuretanowej jest bardzo prosty – jest to ocieplanie natryskowe, które polega na rozpylaniu pianki równomierną warstwą za pomocą specjalnych pistoletów. Pianka szczelnie przywiera do powierzchni strychu, a następnie rozszerza się, wypełniając szczelnie wszystkie zakamarki konstrukcji i tworząc zwartą, jednolitą i nieprzepuszczalną warstwę o właściwościach silnie termoizolacyjnych. Szybko twardnieje, uzyskując docelowy rozmiar i odporność. Staje się twarda, a przy tym również elastyczna, co sprawia, że jest odporna na zniszczenia i nie kruszy się, może więc przetrwać w nienaruszonym stanie przez wiele lat.  

Koszty ocieplania poddasza za pomocą pianki poliuretanowej nie są wysokie, jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to inwestycja bardzo opłacalna – pozwala bowiem na znaczne zredukowanie kosztów utrzymania domu ze względu na niższe zapotrzebowanie na ogrzewanie. Pianowanie poddasza jest rozwiązaniem bardzo skutecznym, pozwalającym na uzyskanie poziomu izolacji, spełniającego wymagane normy budowlane i prawne. Pianka poliuretanowa jest materiałem lekkim i bardzo prostym w montażu; jej nakładanie krótko trwa i nie jest skomplikowane. Jest także neutralna dla środowiska naturalnego i mieszkańców budynku, dzięki czemu jest bezpiecznym rozwiązaniem.