Nie każdy, kto dziś kupuje smartfon, chce mieć najnowszy model. Niektórzy na przykład potrzebują telefonu wyłącznie do kontaktowania się z bliskimi. Nie chcą też przepłacać za urządzenie, którego i tak nie będą w pełni wykorzystywać. W tej sytuacji smartfonem godnym polecenia jest Redmi Go, model prosty, ale i zarazem nowoczesny. W dodatku ma dobrą cenę.

Specyfikacja techniczna smartfonu

Redmi Go to niewątpliwie produkt dla niewymagających. Świadczy o tym jego prosta specyfikacja. Smartfon ma 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD oraz 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 z GPU Adreno 308. Został wyposażony w 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Ma także 8 GB pamięci na dane. Jak widać, nie jest zbyt mocny, ale wystarczający do standardowych czynności – wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych, korzystanie z Internetu. Ma także kamerę 5 Mpix f/2/2 do selfie oraz aparat fotograficzny 8 Mpix f/2.0 z diodą LED. Jego bateria ma pojemność 3000 mAh. Urządzenie to pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. Dziś tak wyposażony smartfon nie wzbudza większego zainteresowania. Nie oczarowuje nawet swoim wyglądem. Ale tak jak już wspomnieliśmy, nie każdy oczekuje urządzenia, które będzie na każdym kroku zachwycało. Najważniejsze jest to, że jest to urządzenie odpowiadające potrzebom określonej grupy użytkowników.

Bardzo przystępna cena to dodatkowy atut tego modelu

Nie ma co ukrywać, cena najczęściej ma znaczenie przy wyborze smartfonów. Niektórzy są pod tym względem dość mocno ograniczeni. W tym przypadku jednak nie ma najmniejszych obaw. Teraz Xiaomi Redmi Go można kupić w granicach 300 zł. Ostateczna cena zależy od wariantu pamięci i niewątpliwie punktu sprzedaży. Warto więc porównać oferty, aby wybrać najkorzystniejszą. Należy mieć też na uwadze to, że dziś trudno znaleźć smartfon o takich parametrach w tak niskiej cenie. Xiaomi słynie z oferowania smartfonów dobrych jakościowo, za niewielkie pieniądze. Tym sposobem zdobywa uznanie coraz większej liczby Polaków.

Pytanie tylko – czy tak prosty smartfon zasługuje na wybór?

Niektórzy mają wątpliwości, czy faktycznie urządzenie to zasługuje na zakup. Przecież jest naprawdę bardzo proste. Dzisiejsze aplikacje bywają wymagające i mogą działać tylko we współpracy z dobrze wyposażonymi smartfonami. Tymczasem należy odpowiedzieć sobie na proste pytanie – do czego ten telefon będzie faktycznie służył. Jeżeli do prostych czynności, to nie ma sensu przepłacać. Po co komu nowoczesny smartfon z wielkim ekranem, wyposażony w funkcje, z których nigdy nie będzie się korzystać. Po co płacić tysiąc złotych lub więcej skoro można kupić smartfon za około 300 zł i cieszyć się jego funkcjonalnością. Tak więc w sumie decyzja należy do każdego z osobna, ale nasza rada jest tu następująca. Jeżeli funkcje smartfonu Redmi Go są wystarczające, nie ma sensu szukać innego urządzenia, a przede wszystkim droższego. A jeżeli chodzi o produkty konkurencyjnych firm w takiej właśnie cenie, to z pewnością trudno będzie znaleźć smartfon o podobnej specyfikacji technicznej.