Każdy z nas ma określone preferencje dotyczące mieszkania, które chce posiadać. Zazwyczaj marzymy o przestronny apartamencie z pięknym tarasem, gdzie latem można byłoby napić się kawy i zjeść śniadanie. Zakup mieszkania to zazwyczaj ogromne przedsięwzięcie, które warto bardzo dobrze przemyśleć, inaczej możemy się niemiło rozczarować. Jak kupić mieszkanie, żeby później nie żałować?

Czemu od dewelopera?

Kto z nas nie chciałby mieć nowego mieszkania, które można urządzić po swojemu od podstaw… pewnie każdy. Dużą zaletą zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego jest to, że będziemy jej pierwszymi właścicielami. Wnętrza można urządzić od postawa, począwszy od płytek, po podłogi, sufity itp. Dzięki temu pomieszczenia będą w 100% przystosowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań naszej rodziny. Wybierając nowe mieszkanie w mińsku mazowieckim możemy liczyć także na nowoczesne budownictwo, co powinno przełożyć się na niższe rachunki za ogrzewanie. Warto rozważyć zakup nieruchomości z pierwszej ręki, także ze względu na lokalizację. Firmy deweloperskie przeważnie starają się uzyskać jak najkorzystniejsze grunty pod budowę, tak więc można wybierać spośród nieruchomości zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też to, że mieszkania w Mińsku Mazowieckim z rynku pierwotnego będą miały większą wartość, tak więc możemy później sprzedać je i to ze sporym zyskiem. 

Większość z nas podczas zakupu nieruchomości posiłkuje się kredytem hipotecznym, wybierając nowe mieszkanie w Mińsku na pewno będziemy mieć mniejszy problem z uzyskaniem pieniędzy na taką inwestycję. Osoby chcące kupić nieruchomość od dewelopera są po prostu dużo wiarygodniejsze dla instytucji bankowej. Kolejną zaletą kupna nowego mieszkania jest także możliwość uzyskania ulgi podatkowej, która zwalnia nas z podatku od czynności cywilnoprawnych. Taka opłaca jest określona na poziomie 2% wartości nieruchomości. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę całkiem sporo pieniędzy.

Przed zakupem sprawdź dewelopera

Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy deweloper będzie wobec nas uczciwy, dlatego ważne jest to, aby mieć ograniczone zaufanie do takich firm. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie sytuacji finansowej inwestora, warto też dowiedzieć się, czy nie jest w trakcie ogłaszania upadłości, czy na pewno ma prawa do gruntu, na którym powstaje interesująca nas inwestycja. Jednym słowem należy dowiedzieć się, czy firma działa zgodnie z prawem, można też zasięgnąć opinii poprzednich klientów, co będzie dobrym źródłem informacji i wiedzy na temat jakości świadczonych usług.